Новини

Перша міні-ТЕЦ Jenbacher на водні в роботі
13.07.2021

Перша міні-ТЕЦ Jenbacher на водні в роботі

Робота на чистому водні – це вже реальність. Фахівці Jenbacher розробили і запустили експериментальну установку, що працює і на природному газі, і на змінних воднево-газових сумішах, які містять до 100% водню.

До 2050 року Європа планує до нуля скоротити викиди вуглецю. А прискорити перехід від викопних до поновлюваних джерел енергії допоможуть синтетичні види палива, такі як синтетичний метан, метанол і водень. Вони, на доповнення до біогазу, можуть використовуватися в якості палива для газових двигунів. Зараз майже 55% діючого парку газових двигунів INNIO Jenbacher в Європі працюють на біогазі або біометані. В Україні цей показник ще вище – 86%.

Перший газовий двигун Jenbacher на 1 МВт, здатний працювати в тому числі на водні, можна побачити в роботі на заводі HanseWerk Natur в Гамбурзі, район Отмаршен. Експериментальна міні-ТЕЦ постачає електроенергію до 30 житлових будинків, спортивного центру, дитячого садочку і центру відпочинку. Електроенергія що виробляється також використовується для зарядки електромобілів і подається в місцеву електромережу. Подивіться відео, щоб дізнатися більше про перший водневий двигун Jenbacher: