ЗАДАТИ ПИТАННЯ

Когенерація

Високоефективний процес одночасного вироблення теплової та електричної енергії

Високоефективний процес виробництва теплової і електричної енергії (ТЕЦ), при якому одночасно генерується електрична та теплова енергія, називається Когенерація. У порівнянні з покупкою електроенергії з централізованої мережі забезпечує економію енергоресурсів до 40%.

Когенераційне обладнання активно застосовується в промисловості, в тепличних господарствах, інфраструктурних об’єктах (аеропорти, лікарні та ін.), ТРЦ і БЦ, комунальних підприємствах (тепло енергопостачання районів міста і котеджних містечок) по всьому світу.

Як це працює

Газопоршнева електростанція (міні ТЕЦ) на базі обладнання Jenbacher, складається з двигуна, генератора, системи управління і теплообмінників, які використовують відведене тепло.

Газопоршневі двигуни Jenbacher можуть встановлюватися як всередині будівель, так і можуть бути поставлені у вигляді готового до використання стандартизованого контейнерного рішення (готова до експлуатації електростанція).

Системи управління теплоелектростанції Jenbacher розподіляють електрику і керують двигунами, гідравлічне обладнання забезпечує розподіл тепла. Електроенергія, що виробляється може бути використана на власні потреби або продана в централізовану мережу. Теплова енергія може бути використана для приготування гарячої води та пари. Також системи когенерації з газопоршневими двигунами Jenbacher використовуються для виробництва CO2 в тепличних комплексах і тригенераційних системах (комбіноване виробництво холоду, теплової енергії і електроенергії).

Переваги та Особливості

  • Одночасна генерація тепла та електроенергії. Собівартість енергії власної міні-ТЕЦ нижче тарифів на 40 – 60%, що дозволяє станції окупатися за період від 2 до 4 років в залежності від параметрів і умов експлуатації.

  • Високий ККД. Виробляйте електрику з ККД в 48%, а разом з теплом аж до 90%.

  • Енергонезалежність. Повна незалежність від регіональних енергомереж, а, отже, і від зростання тарифів. Відсутність витрат на будівництво підвідних та розподільчих мереж. ТЕЦ зводиться поблизу від об’єктів.

  • Надійність і простота експлуатації. Ремонт агрегату на місці, низькі експлуатаційні витрати і малі розміри, тобто низькі інвестиційні витрати, можливість кластеризації (паралельна робота декількох установок).

  • Робота при пікових навантаженнях. Повна потужність досягається до 2 хвилин.

  • Ергономічність і мобільність. Можливість виконання у всепогодному, шумозахисних кожусі модульного типу для розміщення на території або відкрите виконання для установки в будівлі, наприклад існуючої котельні.

Більше рішень

Всі рішення