Знизили рівень викидів підприємства на 40%, збільшили енергоефективність і скоротили витрати підприємства на 51%

Один з найбільших в Європі заводів з виробництва безалкогольних напоїв повністю забезпечує себе електроенергією завдяки інноваційним технологіям.

Український завод світового лідера з виробництва безалкогольних напоїв розташований поблизу с. Велика Димерка у Броварському районі Київської області, завод почав роботу в 1998 році. Завод в Україні почав роботу в 1998 році та є одним з найбільших в групі компанії.

Завдання

Відповідно до ініціативи Європейського Союзу щодо скорочення викидів, світовий лідер з виробництва безалкогольних напоїв запустив ініціативу по скороченню промислових викидів. У планах компанії був перехід на власні енергоцентри на базі когенераційних газопоршневих двигунів, на підприємствах по розливу в 12 країнах світу.

Цілі проєкту:

  1. Зниження промислових викидів більш ніж на 20%
  2. Зниження витрат на енергоресурси на 50%
  3. Забезпечення заводу надійним джерелом електропостачання.

Результат

INNIO JENBACHER (GE Energy) поставив ContourGlobal (розробнику проекту), 19 газових двигунів Jenbacher загальною потужністю 58 мегават (МВт). В рамках проєкту були реалізовані власні енергоцентри на заводах компанії в Україні, Австрії, Чехії, Греції, Італії, Північній Ірландії, Польщі, Румунії, Словаччини, Росії, Сербії та Нігерії.

Установки Jenbacher, що працюють на природному газі, виробляють електроенергію щоб задовольнити потребу заводів компанії в надійному джерелі електроенергії на місці. Системи також забезпечують тепло, холод і CO₂.

У 2010 році на заводі в Україні був запущений свій енергоцентр потужністю 13 МВт.

Особливості рішення:

  1. Квадрогенерація. Унікальність даного проєкту полягає в максимальній ефективності енергоцентру, реалізованої за рахунок використання всіх видів енергії. «Квадро» в перекладі з латині означає «чотири». Квадрогенерація – це унікальний проєкт за світовими масштабами.
  2. ККД енергоцентру 95%. Коефіцієнт корисної дії (ККД) від використання природного газу на цьому заводі сягає 95%. У порівнянні з традиційними енергетичними установками, енергоефективність квадрогенераціонного заводу вище більш ніж в два рази!
  3. Скорочення викидів на 40%. Кожен завод по розливу, який використовує двигуни Jenbacher, утилізує понад 40% річного викиду вуглекислого газу.

Завдяки рішенням Jenbacher, власний енергоцентр в повному обсязі забезпечує виробничі потреби Українського заводу світового лідера з виробництва безалкогольних напоїв в електроенергії, енергії тепла і холоду, і вуглекислому газі.

Основні параметри проекту

  • Тип і кількість обладнання: 4 x JMS 620 GS-N.L
  • Тип газу: Природний газ
  • Електрична потужність: 4 x 3.360 kW
  • Теплова потужність: 4 x 3.120 kW
  • ККД енергоцентру: >94%
  • Постачальник обладнання: ContourGlobal
  • Введення в експлуатацію: 2010

Більше проектів

Всі проекти
Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Кременчуцька кондитерська фабрика (Roshen) – одне з найстаріших підприємств України, яке спеціалізується на виробництві солодкої продукції. Фабрика була заснована у 1898 році підприємцем П.М. Поддерегінім. На сьогоднішній день на Кременчуцькій кондитерській фабриці ROSHEN працюють близько 500 осі...

докладніше
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Goodval...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UA







Дізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)