Знизили рівень викидів підприємства на 40%, збільшили енергоефективність і скоротили витрати підприємства на 51%

Один з найбільших в Європі заводів з виробництва безалкогольних напоїв повністю забезпечує себе електроенергією завдяки інноваційним технологіям.

Український завод світового лідера з виробництва безалкогольних напоїв розташований поблизу с. Велика Димерка у Броварському районі Київської області, завод почав роботу в 1998 році. Завод в Україні почав роботу в 1998 році та є одним з найбільших в групі компанії.

Завдання

Відповідно до ініціативи Європейського Союзу щодо скорочення викидів, світовий лідер з виробництва безалкогольних напоїв запустив ініціативу по скороченню промислових викидів. У планах компанії був перехід на власні енергоцентри на базі когенераційних газопоршневих двигунів, на підприємствах по розливу в 12 країнах світу.

Цілі проєкту:

 1. Зниження промислових викидів більш ніж на 20%
 2. Зниження витрат на енергоресурси на 50%
 3. Забезпечення заводу надійним джерелом електропостачання.

Результат

INNIO JENBACHER (GE Energy) поставив ContourGlobal (розробнику проекту), 19 газових двигунів Jenbacher загальною потужністю 58 мегават (МВт). В рамках проєкту були реалізовані власні енергоцентри на заводах компанії в Україні, Австрії, Чехії, Греції, Італії, Північній Ірландії, Польщі, Румунії, Словаччини, Росії, Сербії та Нігерії.

Установки Jenbacher, що працюють на природному газі, виробляють електроенергію щоб задовольнити потребу заводів компанії в надійному джерелі електроенергії на місці. Системи також забезпечують тепло, холод і CO₂.

У 2010 році на заводі в Україні був запущений свій енергоцентр потужністю 13 МВт.

Особливості рішення:

 1. Квадрогенерація. Унікальність даного проєкту полягає в максимальній ефективності енергоцентру, реалізованої за рахунок використання всіх видів енергії. «Квадро» в перекладі з латині означає «чотири». Квадрогенерація – це унікальний проєкт за світовими масштабами.
 2. ККД енергоцентру 95%. Коефіцієнт корисної дії (ККД) від використання природного газу на цьому заводі сягає 95%. У порівнянні з традиційними енергетичними установками, енергоефективність квадрогенераціонного заводу вище більш ніж в два рази!
 3. Скорочення викидів на 40%. Кожен завод по розливу, який використовує двигуни Jenbacher, утилізує понад 40% річного викиду вуглекислого газу.

Завдяки рішенням Jenbacher, власний енергоцентр в повному обсязі забезпечує виробничі потреби Українського заводу світового лідера з виробництва безалкогольних напоїв в електроенергії, енергії тепла і холоду, і вуглекислому газі.

Основні параметри проекту

 • Тип і кількість обладнання: 4 x JMS 620 GS-N.L
 • Тип газу: Природний газ
 • Електрична потужність: 4 x 3.360 kW
 • Теплова потужність: 4 x 3.120 kW
 • ККД енергоцентру: >94%
 • Постачальник обладнання: ContourGlobal
 • Введення в експлуатацію: 2010

Більше проектів

Всі проекти
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Good...

докладніше
Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

До складу агрохолдингу «Галс Агро» входить 2 цукрових заводи, 7 агропромислових фірм, 4 біогазових заводи, ферми з вирощування індиків, свиней, горіхові і яблучні сади, 2 елеватори і комбікормовий завод. «Галс Агро» обробляє близько 40 тис. Га землі в Київській, Чернігівській, Вінницькій і Полтавськ...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UAДізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)