КИЇВ-АТЛАНТИК УКРАЇНА (КАУ), дочірня компанія AGROLIFE GmbH, є сучасним центром переробки зернових, який знаходиться приблизно в 100 кілометрах на південь від Києва, столиці України. Зернопереробний центр КАУ складається з елеватора для зберігання зернових потужністю 42500 тонн і комбікормового заводу потужністю 90 000 тон (насипом) / 40000 тонн (фасованого корми) в рік, побудованого за передовою голландською технологією.
За останні два роки КАУ пройшов повну реконструкцію і оновлення всіх основних виробничих потужностей.
Завдання:
Згідно з планом розвитку КАУ, заплановано будівництво нового універсального екстракційного заводу. Необхідна додаткова електрична потужність на першу чергу розширення підприємства становить – 3 МВт.
Ключові цілі проекту:
- Забезпечення заводу надійним джерелом електро- і теплопостачанням.
- Енергонезалежність підприємства.
- Зниження витрат на енергоспоживання.
- Отримання пара для технологічних процесів нового заводу.
Результат
Рішенням завдання в енергозабезпеченні підприємства для КАУ, став власний енергоцентр на базі двох когенераційних газопоршневих двигунів Jenbacher.
Для реалізації проекту знадобилося тривале технічне обговорення і підбір спеціального рішення, в результаті був підписаний лізинговий контракт між КАУ і КТС Інжиніринг на поставку двох когенераційних модулів Jenbacher потужністю 1.5 МВт кожен.
Особливості рішення:
- Використання газовихлопу для виробництва пари. Власний енергоцентр КАУ забезпечує виробництво 3 МВт електричної потужності, та 1.8 МВт теплової енергії для підігріву гарячої води для опалення і технологічні потреби, а також теплова потужність газовихлопу направляється на діючі парові котли для зниження споживання природного газу газовими котлами.
- Швидке введення в експлуатацію та мобільність. Електростанція Jenbacher в контейнерному виконанні встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.
Власний енергоцентр працює на природному газі дозволяє КАУ забезпечити виконання ключових цілей проекту і зниженні витрат на енергоносії в собівартості виробленої продукції.