Як ефективно використовувати відходи цукрового виробництва

ПАНДА ТОВ. Виробництво біогазу з субстрату - відходів бурякоцукрового виробництва

«Панда» – компанія, яка контролює групу цукрових заводів в Черкаській області та є одним з найбільших виробників цукру в країні. Провідний завод «Селищанський», має продуктивність 3,0 тисячі тон переробки цукрових буряків на добу.

Задача:

Великі обсяги токсичних відходів – цукрового жому, ставлять підприємство перед необхідністю знаходження ефективного способу їх утилізації. Найбільш привабливим як з точки зору екології, так і економіки, вважається анаеробна ферментація відходів цукрового виробництва. Так з 1 тони цукрових буряків в процесі виробництва цукру утворюється близько 30% віджатого бурякового жому та близько 4% бурякової меляси. В процесі анаеробної ферментації (бродіння) з 1 тони такого жому утворюється близько 120 м3 біогазу, а з 1 тони меляси – 400м3 біогазу.

Результат.

У листопаді 2019 року розпочав роботу біогазовий комплекс з виробництва електроенергії ТОВ «Корсунь Еко Енерго», засновником якого є компанія «Панда», потужністю 7,5 МВт/год. У якості сировини використовується буряковий жом та бурякова меляса із Селищанського цукрового заводу.

Для виробництва електричної енергії замовник обрав обладнання компанії INNIO JENBACHER. Для реалізації проекту, були закуплені 5 газопоршневих двигунів Jenbacher JMC 420, потужністю 1,5 МВт кожний.

Основними критеріями при виборі обладнання JENBACHER для замовника стали загальновизнана надійність, високі техніко-економічні показники і наявність в Україні кваліфікованого сервісного обслуговування, в особі компанії КТС Інжиніринг.

Фахівці компанії КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу*, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher розроблених під особливості біогазу.

Особливості рішення:

 1. Видача енергії в мережу. Особливістю даного рішення є принцип видачі електроенергії в мережу. Вперше електроенергія, що виробляється, постачалася в електромережу під напругою 10 кВ , без використання проміжного трансформатора.
 2. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Фактично реалізація даного проекту дозволяє компанії « Панда » вирішити проблеми з відходами, поліпшити екологію регіону і отримувати додатковий дохід для компанії.

Основні параметри проекту

 • Тип і кількість обладнання: 5 x JMC 420 GS-B.L.
 • Тип газу: Біогаз
 • Електрична потужність: 2 x 1.500 кВт
 • Електричний ККД: 43%
 • Постачальник обладнання: КТС Інжиніринг
 • Введення в експлуатацію: 2019

Роботи КТС Інжиніринг:

 • Поставка обладнання
 • Пуско-налагоджувальні роботи
 • Віддалений моніторинг обладнання через систему «myPlant»
 • Комплексне сервісне обслуговування

Больше проектов

Все проекты
Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

До складу агрохолдингу «Галс Агро» входить 2 цукрових заводи, 7 агропромислових фірм, 4 біогазових заводи, ферми з вирощування індиків, свиней, горіхові і яблучні сади, 2 елеватори і комбікормовий завод. «Галс Агро» обробляє близько 40 тис. Га землі в Київській, Чернігівській, Вінницькій і Полтавськ...

подробнее
Інвестиції агрохолдінга в екологію регіону і чисте виробництво

Інвестиції агрохолдінга в екологію регіону і чисте виробництво

I&U Group - аграрний холдинг, який більше 20 років реалізує сільськогосподарські проекти в Україні. Компанія займається вирощуванням зернових, олійних культур і цукрових буряків в Кіровоградській обл. I&U Group орієнтована на експорт зернових і входить в п'ятірку найефективніших рослинницьки...

подробнее

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UAДізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)