Як ефективно використовувати відходи цукрового виробництва

ПАНДА ТОВ. Виробництво біогазу з субстрату - відходів бурякоцукрового виробництва

«Панда» – компанія, яка контролює групу цукрових заводів в Черкаській області та є одним з найбільших виробників цукру в країні. Провідний завод «Селищанський», має продуктивність 3,0 тисячі тон переробки цукрових буряків на добу.

Задача:

Великі обсяги токсичних відходів – цукрового жому, ставлять підприємство перед необхідністю знаходження ефективного способу їх утилізації. Найбільш привабливим як з точки зору екології, так і економіки, вважається анаеробна ферментація відходів цукрового виробництва. Так з 1 тони цукрових буряків в процесі виробництва цукру утворюється близько 30% віджатого бурякового жому та близько 4% бурякової меляси. В процесі анаеробної ферментації (бродіння) з 1 тони такого жому утворюється близько 120 м3 біогазу, а з 1 тони меляси – 400м3 біогазу.

Результат.

У листопаді 2019 року розпочав роботу біогазовий комплекс з виробництва електроенергії ТОВ «Корсунь Еко Енерго», засновником якого є компанія «Панда», потужністю 7,5 МВт/год. У якості сировини використовується буряковий жом та бурякова меляса із Селищанського цукрового заводу.

Для виробництва електричної енергії замовник обрав обладнання компанії INNIO JENBACHER. Для реалізації проекту, були закуплені 5 газопоршневих двигунів Jenbacher JMC 420, потужністю 1,5 МВт кожний.

Основними критеріями при виборі обладнання JENBACHER для замовника стали загальновизнана надійність, високі техніко-економічні показники і наявність в Україні кваліфікованого сервісного обслуговування, в особі компанії КТС Інжиніринг.

Фахівці компанії КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу*, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher розроблених під особливості біогазу.

Особливості рішення:

  1. Видача енергії в мережу. Особливістю даного рішення є принцип видачі електроенергії в мережу. Вперше електроенергія, що виробляється, постачалася в електромережу під напругою 10 кВ , без використання проміжного трансформатора.
  2. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Фактично реалізація даного проекту дозволяє компанії « Панда » вирішити проблеми з відходами, поліпшити екологію регіону і отримувати додатковий дохід для компанії.

Основні параметри проекту

  • Тип і кількість обладнання: 5 x JMC 420 GS-B.L.
  • Тип газу: Біогаз
  • Електрична потужність: 2 x 1.500 кВт
  • Електричний ККД: 43%
  • Постачальник обладнання: КТС Інжиніринг
  • Введення в експлуатацію: 2019

Роботи КТС Інжиніринг:

  • Поставка обладнання
  • Пуско-налагоджувальні роботи
  • Віддалений моніторинг обладнання через систему «myPlant»
  • Комплексне сервісне обслуговування

Більше проектів

Всі проекти
Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Кременчуцька кондитерська фабрика (Roshen) – одне з найстаріших підприємств України, яке спеціалізується на виробництві солодкої продукції. Фабрика була заснована у 1898 році підприємцем П.М. Поддерегінім. На сьогоднішній день на Кременчуцькій кондитерській фабриці ROSHEN працюють близько 500 осі...

докладніше
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Goodval...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UA







Дізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)