«Панда» – компанія, яка контролює групу цукрових заводів в Черкаській області та є одним з найбільших виробників цукру в країні. Провідний завод «Селищанський», має продуктивність 3,0 тисячі тон переробки цукрових буряків на добу.
Задача:
Великі обсяги токсичних відходів – цукрового жому, ставлять підприємство перед необхідністю знаходження ефективного способу їх утилізації. Найбільш привабливим як з точки зору екології, так і економіки, вважається анаеробна ферментація відходів цукрового виробництва. Так з 1 тони цукрових буряків в процесі виробництва цукру утворюється близько 30% віджатого бурякового жому та близько 4% бурякової меляси. В процесі анаеробної ферментації (бродіння) з 1 тони такого жому утворюється близько 120 м3 біогазу, а з 1 тони меляси – 400м3 біогазу.
Результат.
У листопаді 2019 року розпочав роботу біогазовий комплекс з виробництва електроенергії ТОВ «Корсунь Еко Енерго», засновником якого є компанія «Панда», потужністю 7,5 МВт/год. У якості сировини використовується буряковий жом та бурякова меляса із Селищанського цукрового заводу.
Для виробництва електричної енергії замовник обрав обладнання компанії INNIO JENBACHER. Для реалізації проекту, були закуплені 5 газопоршневих двигунів Jenbacher JMC 420, потужністю 1,5 МВт кожний.
Основними критеріями при виборі обладнання JENBACHER для замовника стали загальновизнана надійність, високі техніко-економічні показники і наявність в Україні кваліфікованого сервісного обслуговування, в особі компанії КТС Інжиніринг.
Фахівці компанії КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу*, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher розроблених під особливості біогазу.
Особливості рішення:
- Видача енергії в мережу. Особливістю даного рішення є принцип видачі електроенергії в мережу. Вперше електроенергія, що виробляється, постачалася в електромережу під напругою 10 кВ , без використання проміжного трансформатора.
- Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.
Фактично реалізація даного проекту дозволяє компанії « Панда » вирішити проблеми з відходами, поліпшити екологію регіону і отримувати додатковий дохід для компанії.