Від видобутку вуглеців, до продажу електроенергії

ТОВ Тисагаз. Самостійне вироблення електроенергії на родовищі.

ТОВ «Тисагаз» входить до групи компаній Cub Energy Inc. – публічної компанії з пошуку та видобутку вуглеводнів, акції якої котируються на біржі TSX Venture Exchange у Торонто, Канада. Головний офіс Cub Energy розташований у місті Х’юстон, Техас. Cub розробляє декілька родовищ природного газу в Україні, в тому числі Русько-Комарівське газове родовище, яке безпосередньо розробляється ТОВ «Тисагаз».

Завдання

Відповідно до законодавства та стандартів України, природний газ, що видобувається на Русько-Комарівському родовищі, не може бути прийнятий до газотранспортної системи у зв’язку з низькою теплотворною здатністю та високим вмістом азоту. Відповідно, перед ТОВ «Тисагаз» постало завдання забезпечити продовження видобутку на родовищі без використання послуг оператора газотранспортної системи. Компанією було прийнято рішення розгорнути на Русько-Комарівському родовищі виробництво електричної енергії за рахунок спалювання природного газу власного видобутку. Відповідно, потрібно було підібрати газогенераторне обладнання для виробництва електроенергії шляхом спалювання некондиційного газу.

Результат

Для реалізації проєкту був підписаний контракт між ТОВ «Тисагаз» ( Cub Energy Inc .) і «КТС Інжиніринг» на закупівлю двох газогенераторних двигунів Jenbacher потужністю по 1,5 МВт кожен для першого етапу проекту.

Фахівці компанії КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу*, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher, розроблених з урахуванням фізико-хімічних показників газу.

* Контейнер Jenbacher – це комплектна електростанція, яка може бути встановлена в будь-якому місці, зі швидким введенням в експлуатацію та виходом на прєктну потужність.

Особливості рішення

 1. Тип палива. У ході дослідження і підбору газогенераторного обладнання велику увагу було приділено типу палива, а саме некондиційному природному газу.
 2. Спеціальна версія двигунів Jenbacher. Для вироблення електроенергії було підібрано газопоршневі двигуни Jenbacher, які не потребують спеціального додаткового очищення некондиційного газу. Двигуни можуть стабільно працювати на газі із характеристиками видобутого на Русько-Комарівському родовищі. Для досягнення високої надійності і ККД двигуни Jenbacher виробляються одразу з урахуванням особливостей палива, яке планується використовувати.
 3. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. До установки підводять паливний газ та підключають її до електромереж і теплових мереж (за наявності). Після цього, установка на 100% готова починати виробництво електроенергії та теплової енергії.
  Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Фактично реалізація даного проекту дозволила компанії у декілька разів збільшити обсяги видобутку у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і підвищити рентабельність розробки родовища.

Основні параметри проєкту

 • Тип і кількість обладнання: 2 x JGC 420 GS-N.L
 • Тип газу: Некондиційний природний газ
 • Електрична потужність: 2 x 1.500 кВт
 • Електричний ККД: 43%
 • Постачальник обладнання: КТС Інжиніринг
 • Введення в експлуатацію: 2020

Роботи КТС Інжиніринг:

 • Підбір оптимального технічного рішення
 • Поставка обладнання
 • Монтажні і складальні роботи обладнання на майданчику
 • Пуско-налагоджувальні роботи
 • Онлайн контроль роботи обладнання в режимі реального часу через систему віддаленого моніторингу «myPlant»
 • Комплексне сервісне обслуговування

Більше проектів

Всі проекти
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Goodval...

докладніше
Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

До складу агрохолдингу «Галс Агро» входить 2 цукрових заводи, 7 агропромислових фірм, 4 біогазових заводи, ферми з вирощування індиків, свиней, горіхові і яблучні сади, 2 елеватори і комбікормовий завод. «Галс Агро» обробляє близько 40 тис. Га землі в Київській, Чернігівській, Вінницькій і Полтавськ...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UAДізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)