Утилізація відходів з вигодою для підприємства і природи. Найбільший в Європі Теофіпольський біогазовий комплекс потужністю 26,1 МВт.

Теофіпольська енергетична компанія

Основним видом діяльності товариства «Теофіпольська енергетична компанія» є виробництво електроенергії. Теофіпольська енергетична компанія входить до складу групи компаній «Україна 2001», яка займається вирощуванням зернових і технічних сільськогосподарських культур, розведенням свиней і великої рогатої худоби, переробкою цукрового буряка і виробництвом цукру.

Завдання

Ідея переробки цукрового жому, з подальшим виробленням електроенергії виникла у замовника в 2010 році. Реалізовані приклади в Європі і в світі вказували на можливості і вигоди утилізації відходів. Основною вимогою замовника були використання найбільш передових технологій і висока надійність обладнання для вироблення електроенергії.

Результат

27 грудня 2017 року в селищі Теофіполь відбулося відкриття 1 черги Теофіпольського біогазового комплексу потужністю 5,1 МВт / год . Сировиною для вироблення біогазу стали відходи виробництва Теофіпольського цукрового заводу – цукровий жом. Для виробництва з біогазу електричної енергії використовуються газопоршневі когенератори компанії INNIO Jenbacher 3 x JMC 416 і 1 x JMC 420.

У червні 2018 року, розпочала роботу 2-га черга біогазового комплексу потужністю 10,5 МВт / год. Використання технології високонавантажених реакторів з вмістом в сировинному субстраті 16% сухих речовин, дозволило істотно скоротити розміри ферментаторів і, відповідно, розмір капітальних витрат. Ще однією особливістю стало використання в якості сировини моно-субстрату силосної кукурудзи, що зробило цей біогазовий комплекс по-своєму унікальним у світовому масштабі. Для вироблення електроенергії були використані 7 газопоршневих когенераційних модулів Jenbacher JMC 420.

В рамках розвитку біогазового комплексу були також реалізовані 3 і 4 черги , потужністю 6 МВт/год і 4,5 МВт/год, відповідно. Для третьої черги в якості сировини планується використання соломи зернових культур. Четверта черга буде працювати на унікальній технології переробки соломи. Для виробництва електроенергії замовник вибрав обладнання Jenbacher JMC 420. Обладнання вже закуплено і встановлено.

Після введення всіх 4 черг в експлуатацію, Теофіпольський біогазовий комплекс стане одним з найпотужніших в світі біогазових комплексів в сільському господарстві. Сумарна потужність якого складе 26,1 МВт/год.

Будівництво даного проекту проводилося за рахунок власних коштів замовника і залученого фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Основним постачальником устаткування для вироблення електроенергії виступила компанія КТС Інжиніринг. Фахівці КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу*, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher JMC 416 і Jenbacher JMC 420 побудованих під особливості використовуваного газу.

* Контейнер Jenbacher – це комплектна електростанція, яка може бути встановлена в будь-якому місці, з швидким введення в експлуатацію та виходом на проектну потужність.

Особливості рішення:

 1. Потужність комплексу. Біогазовий комплекс в Теофіполі потужністю 26,1 МВт/год, є самим великим у Європі. Це найбільша в Європі станція по виробці біогазу, яка працює за технологією високонавантажених реакторів.
 2. Спеціальна версія двигунів Jenbacher. Для досягнення високої надійності і ККД, двигуни Jenbacher були зроблені з урахуванням особливостей використовуваного типу палива для першої черги (неочищений біогаз). Унікальність даного проєкту полягає в різних видах сировини для вироблення електроенергії з біогазу. Основною сировиною для вироблення електроенергії з біогазу є відходи тваринницьких підприємств (свиноферм), жому бурякового з цукрового заводу, і спеціально вирощеного кукурудзяного силосу.
 3. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Основні параметри проекту

 • Тип і кількість обладнання: 3 x JMС 416 GS-B.L
  15 x JMС 420 GS-B.L
 • Тип газу: Біогаз
 • Електрична потужність: 3 x 1203 кВт
  15 x 1500 кВт
 • Електричний ККД: 43%
 • Введення в експлуатацію: 2017 - 2020

Роботи КТС Інжиніринг:

 • Підбір оптимального технічного рішення
 • Монтажні і складальні роботи обладнання на майданчику
 • Пуско-налагоджувальні роботи
 • Сервісна підтримка обладнання через систему віддаленого моніторингу «myPlant»
 • Комплексне сервісне обслуговування.

Більше проектів

Всі проекти
Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу
АПК Біогаз

Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

До складу агрохолдингу «Галс Агро» входить 2 цукрових заводи, 7 агропромислових фірм, 4 біогазових заводи, ферми з вирощування індиків, свиней, горіхові і яблучні сади, 2 елеватори і комбікормовий завод. «Галс Агро» обробляє близько 40 тис. Га землі в Київській, Чернігівській, Вінницькій і Полтавськ...

докладніше
Інвестиції агрохолдінга в екологію регіону і чисте виробництво

Інвестиції агрохолдінга в екологію регіону і чисте виробництво

I&U Group - аграрний холдинг, який більше 20 років реалізує сільськогосподарські проекти в Україні. Компанія займається вирощуванням зернових, олійних культур і цукрових буряків в Кіровоградській обл. I&U Group орієнтована на експорт зернових і входить в п'ятірку найефективніших рослинницьки...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UAДізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)