Утилізація відходів з вигодою для підприємства і природи. Найбільший в Європі Теофіпольський біогазовий комплекс потужністю 26,1 МВт.

Теофіпольська енергетична компанія

Основним видом діяльності товариства «Теофіпольська енергетична компанія» є виробництво електроенергії. Теофіпольська енергетична компанія входить до складу групи компаній «Україна 2001», яка займається вирощуванням зернових і технічних сільськогосподарських культур, розведенням свиней і великої рогатої худоби, переробкою цукрового буряка і виробництвом цукру.

Завдання

Ідея переробки цукрового жому, з подальшим виробленням електроенергії виникла у замовника в 2010 році. Реалізовані приклади в Європі і в світі вказували на можливості і вигоди утилізації відходів. Основною вимогою замовника були використання найбільш передових технологій і висока надійність обладнання для вироблення електроенергії.

Результат

27 грудня 2017 року в селищі Теофіполь відбулося відкриття 1 черги Теофіпольського біогазового комплексу потужністю 5,1 МВт / год . Сировиною для вироблення біогазу стали відходи виробництва Теофіпольського цукрового заводу – цукровий жом. Для виробництва з біогазу електричної енергії використовуються газопоршневі когенератори компанії INNIO Jenbacher 3 x JMC 416 і 1 x JMC 420.

У червні 2018 року, розпочала роботу 2-га черга біогазового комплексу потужністю 10,5 МВт / год. Використання технології високонавантажених реакторів з вмістом в сировинному субстраті 16% сухих речовин, дозволило істотно скоротити розміри ферментаторів і, відповідно, розмір капітальних витрат. Ще однією особливістю стало використання в якості сировини моно-субстрату силосної кукурудзи, що зробило цей біогазовий комплекс по-своєму унікальним у світовому масштабі. Для вироблення електроенергії були використані 7 газопоршневих когенераційних модулів Jenbacher JMC 420.

В рамках розвитку біогазового комплексу були також реалізовані 3 і 4 черги , потужністю 6 МВт/год і 4,5 МВт/год, відповідно. Для третьої черги в якості сировини планується використання соломи зернових культур. Четверта черга буде працювати на унікальній технології переробки соломи. Для виробництва електроенергії замовник вибрав обладнання Jenbacher JMC 420. Обладнання вже закуплено і встановлено.

Після введення всіх 4 черг в експлуатацію, Теофіпольський біогазовий комплекс стане одним з найпотужніших в світі біогазових комплексів в сільському господарстві. Сумарна потужність якого складе 26,1 МВт/год.

Будівництво даного проекту проводилося за рахунок власних коштів замовника і залученого фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Основним постачальником устаткування для вироблення електроенергії виступила компанія КТС Інжиніринг. Фахівці КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу*, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher JMC 416 і Jenbacher JMC 420 побудованих під особливості використовуваного газу.

* Контейнер Jenbacher – це комплектна електростанція, яка може бути встановлена в будь-якому місці, з швидким введення в експлуатацію та виходом на проектну потужність.

Особливості рішення:

  1. Потужність комплексу. Біогазовий комплекс в Теофіполі потужністю 26,1 МВт/год, є самим великим у Європі. Це найбільша в Європі станція по виробці біогазу, яка працює за технологією високонавантажених реакторів.
  2. Спеціальна версія двигунів Jenbacher. Для досягнення високої надійності і ККД, двигуни Jenbacher були зроблені з урахуванням особливостей використовуваного типу палива для першої черги (неочищений біогаз). Унікальність даного проєкту полягає в різних видах сировини для вироблення електроенергії з біогазу. Основною сировиною для вироблення електроенергії з біогазу є відходи тваринницьких підприємств (свиноферм), жому бурякового з цукрового заводу, і спеціально вирощеного кукурудзяного силосу.
  3. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Основні параметри проекту

  • Тип і кількість обладнання: 3 x JMС 416 GS-B.L
    15 x JMС 420 GS-B.L
  • Тип газу: Біогаз
  • Електрична потужність: 3 x 1203 кВт
    15 x 1500 кВт
  • Електричний ККД: 43%
  • Введення в експлуатацію: 2017 - 2020

Роботи КТС Інжиніринг:

  • Підбір оптимального технічного рішення
  • Монтажні і складальні роботи обладнання на майданчику
  • Пуско-налагоджувальні роботи
  • Сервісна підтримка обладнання через систему віддаленого моніторингу «myPlant»
  • Комплексне сервісне обслуговування.

Більше проектів

Всі проекти
Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Кременчуцька кондитерська фабрика (Roshen) – одне з найстаріших підприємств України, яке спеціалізується на виробництві солодкої продукції. Фабрика була заснована у 1898 році підприємцем П.М. Поддерегінім. На сьогоднішній день на Кременчуцькій кондитерській фабриці ROSHEN працюють близько 500 осі...

докладніше
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Goodval...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UA







Дізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)