Газ стічних вод

Перетворення газу стічних вод в електроенергію на водоочисних спорудах з рішеннями КТС Інжиніринг

Відходи міського комунального господарства, в тому числі і осади стічних вод (ОСВ) в великих містах і населених пунктах породжують масу проблем у зв’язку з їх утилізацією. Процеси переробки відходів включають в себе енергоємні процеси, такі як аерація і перекачування. В результаті установки станції для очищення стічних вод з’являється значне споживання енергії. В міру зростання цін на енергоносії, експлуатація станції для очищення стічних вод стикається з постійно зростаючими витратами на експлуатацію. Спеціальні бактерії шляхом анаеробного зброджування переробляють каналізаційний мул (осад стічних вод) і виробляють тим самим біологічний газ. Такий газ можна спалювати в генераторі Jenbacher і виробляти електроенергію і тепло на майданчику станції для очищення стічних вод, що дозволить значно скоротити витрати на експлуатацію та енергоносії.

Як це працює

Кроки перетворення осаду стічних вод у відновлювану енергію.

Процес генерації біогазу розподіляється на етапи:

  1. Підготовка вхідного матеріалу, включаючи видалення фізичних забруднень.
  2. Ферментація, що складається з процесів гідролізу, ацидогенезу, ацетогенезу і метаногенезу.
  3. Перетворення біогазу в відновлювану електроенергію і корисне тепло через когенерацію.
  4. Обробка ферментованих речовин в органомінеральні добрива, що готові до внесення в грунт.

Стічні води збираються в муніципальних каналізаційних системах і відправляються на очисні споруди. Далі їх готують і направляють в очисні споруди для стічних вод. У метантанках для зброджування і виробництва біогазу використовується ряд біологічних процесів. Гідроліз – це процес, в якому органічний матеріал розчиняється в травній рідині. Потім він підлягає проміжним стадіям ацидогенезу і ацетогенезу, які створюють молекули-попередники для метаногенеза . Метаногени виробляють метан в якості продукту. Біогаз, який містить цей біологічно отриманий метан, міститься в резервуарі для зберігання газу – газосховище. Газосховище компенсує коливання у виробництві біогазу, а також в його складі і тиску.

Переваги та особливості

  • Ефективність. Висока електрична ефективність дозволяє збільшити кількість генерованої електроенергії на одиницю використовуваного біогазу стічних вод. Електрична ефективність до 43% і теплова ефективність до 45%.

  • Технологічність та інноваційність. Блок управління газовою сумішшю LEANOX з байпасом турбокомпресора забезпечує оптимальне співвідношення газо-повітряної суміші в робочих умовах, тим самим стабілізує роботу двигуна на збідненій суміші і знижує рівень шкідливих викидів вихлопних газів в атмосферу.

  • Надійність і простота експлуатації. Ремонт агрегату на місці, низькі експлуатаційні витрати. Тривалий графік обслуговування зводить до мінімуму витрати на технічне обслуговування з інтервалом роботи 60 000 годин до капітального ремонту.

КТС Інжиніринг підготує технічно грамотні рішення для Вашого проекту на газі стічних вод, професійно змонтує і обслужить газові генератори INNIO Jenbacher. Газові двигуни компанії INNIO Jenbacher відомі на ринку тим, що мають найвищий рівень електричної ефективності, а в поєднанні з професійним сервісним обслуговуванням спільно з компанією.

КТС Інжиніринг гарантує своїм клієнтам стабильну віддачу від своєї біогазової установки. Будь ласка, зв’яжіться з фахівцями КТС Інжиніринг і обговоріть Ваші вимоги.

Більше рішень

Всі рішення