Маневрові пікової потужності

Маневрові потужності на базі газопоршневих генераторів Jenbacher дозволяють ефективно забезпечувати стабільність роботи енергосистеми завдяки здатності до швидкої зміни обсягів електроенергії, що виробляється, в широкому діапазоні допустимих навантажень.

Енергоспоживання кожної країни характеризується крайньою нерівномірністю і залежить від безлічі факторів – часу доби і дня тижня, погодних умов і графіка роботи підприємств, аварійних ситуацій тощо. Стабільна робота енергосистеми вимагає повної відповідності обсягів вироблюваної і споживаної електроенергії. Для вирішення цієї проблеми використовуються маневрові потужності – електростанції, здатні швидко реагувати на мінливу ситуацію.

Як це працює

У зв’язку із швидким збільшенням обсягів нерівномірної генерації сонячних і вітрових електростанцій, яке спостерігалося в останні роки в Україні, різко позначилася проблема нестачі маневрених потужностей, яка змушує Оператора енергосистеми відключати окремі СЕС і ВЕС і навіть окремі блоки атомних електростанцій. До теперішнього часу балансування вітчизняної енергосистеми здійснюється за допомогою вугільних і гідроелектростанцій, потужностей яких в окремі періоди часу недостатньо для її стабільного функціонування.

Найбільш ефективним вирішенням цієї проблема є використання газопоршневих електростанцій JENBACHER, що мають мінімальний вуглецевий слід і найбільш оптимальні технічні характеристики для балансування енергосистеми.

Газова електростанція на базі двигунів JENBACHER, що працює на основі сучасних інноваційних технологій, здатна в найкоротший час подати повну потужність до місцевої електричної мережі. Це дозволяє електростанції гнучко реагувати на зміну енергосистеми в будь-який час і, таким чином компенсувати нерівномірність виробництва електроенергії з таких джерел як енергія вітру і сонця.

Електростанція на базі газових двигунів Jenbacher виділяє на 70% менше CO2 , ніж вугільна електростанція.

Переваги та особливості

  • Швидкий запуск і експлуатація. Установки можуть досягти повної потужності менш ніж за 3 хвилини і відрізняються чудовою потужністю короткого циклу.

  • Високій ККД при частковому навантаженні. Стійка робота при 20% потужності (швидкість зміни навантаження 72 МВт/хв.). Можливість роботи при 2% потужності. Скидання потужності на 100% – 1 хв.

  • Ефективність і надійність. Дані установки відрізняються експлуатаційною гнучкістю, високим ступенем надійності, ефективністю і низьким рівнем викидів.

  • Проста експлуатація і технічного обслуговування. Стабільні і надійні установки гарантують перевірену працездатність, тривалі інтервали технічного обслуговування і конструкцію, що дозволяє з легкістю проводити технічне обслуговування. Середній ремонт при 30 000 годинах напрацювання / 12 000 пусків. Капітальний ремонт при 60 000 годинах напрацювання / 24 000 пусків.

  • Ергономічність і мобільність. Модульное виконання забезпечує широкий діапазон масштабування . Всесезонное контейнерне виконання.

  • Варіативність палива. Здатність працювати на різних видах газоподібного палива: природний газ, биометан, водень.

Світовий досвід, широкий модельний ряд і високі технічні характеристики газопоршневих двигунів Jenbacher, дозволяють фахівцям КТС Інжиніринг оперативно реалізувати проєкти маневрових потужностей у відповідності з технічними вимогами замовника.

KTS Engineering – інноваційні і надійні рішення для балансування енергосистеми.

Більше рішень

Всі рішення