Торгові центри і Бізнес центри

Ефективні та надійні рішення по власній генерації електричної і теплової енергії для торгових і бізнес центрів.

Сучасні торгово-розважальні багатофункціональні комплекси, які налічують в собі магазини, ресторани, кінотеатри і т.д. незалежно від своїх розмірів, відрізняються високими енерговитратами, з огляду на їх потреби в електро-, тепло- і холодопостачанні (кондиціонуванні). Велику частку в загальній електричній потужності ТРЦ займають системи кондиціонування.

З огляду на особливості торгово-розважальних центрів, значного зниження витрат можна досягти за рахунок будівництва міні-ТЕЦ на базі газопоршневих двигунів INNIO Jenbacher з технологією когенерації або тригенерації.

Як це працює

Тригенерація – комбіноване виробництво електрики, тепла і холоду. З технологічної точки зору мається на увазі поєднання когенераційної установки з абсорбційнною охолоджувальною установкою (АБХМ). Джерелом теплової енергії для АБХМ є побічний продукт когенераційної установки – тепло від системи охолодження і вихлопних газів.

Уявімо ТРЦ з міні-ТЕЦ:

  • електрична потужність 4,5 МВт (3 газопоршневих установки JENBACHER J 420 GS по 1,5 МВте )
  • теплова потужність 6 МВт ( газопоршневі установки по 1,5 МВтт + водогрійний котел 2,1 МВтт )
  • потужність холоду 6 МВт (АБХМ на 2 МВтх і парокомпресійні чилера 5 МВтх ).

Взимку вся теплова потужність використовується на опалення, вентиляцію та гаряче водопостачання. У літній період часу необхідно всього 1,5 МВт тепла для забезпечення потреб ТРЦ. Відповідно зайву теплову енергію в 2,4 МВт направляємо в АБХМ, отримуємо (2,4 х 0,7) 1,68 МВт холоду для кондиціонування комплексу.
З огляду на те, що ми отримуємо холод зі скидного тепла, ТРЦ знижує споживання електроенергії, тому що холод не потрібно отримувати на компресійних чиллерах.

Переваги та особливості

  • Ефективність і енергонезалежність. Наявність власної генерації забезпечує дешеву електроенергію, дозволяє заощадити на підключенні до місцевої зовнішньої мережі, тому що необхідна тільки резервна потужність, уникнути втрат електроенергії на трансформаторних підстанціях, уникнути витрат на прокладання ЛЕП і встановлення додаткового обладнання.

  • Зниження капітальних витрат. За рахунок утилізації тепла від міні-ТЕЦ , немає необхідності в будівництві котельні на повну заявлену потужність. Потрібно лише пікова котельня, використовується єдиний газопровід для подачі газу для всього енергоблоку, який розташовується в одній будівлі.

  • Зниження витрат на кондиціонування. Альтернативою промислових кондиціонерів, що істотно збільшують електроспоживання торгово-розважальних центрів, є абсорбціонні чиллери , що виробляють холод. Використання скидного тепла міні-ТЕЦ забезпечує відносно дешевий холод.

  • Екологія. Використовуючи вихлопні гази для вироблення корисної енергії, ми скорочуємо викиди в атмосферу. На відміну від традиційних технологій вироблення холоду, де холодоагентами виступають аміак і фреони, АБХМ використовує в якості холодоагенту воду, що зводить екологічне навантаження до мінімуму.

Основною умовою успішної роботи енергоцентру з Тригенерацією, є професійний підхід до концепції, проектуванню та реалізації проекту. Команда КТС Інжиніринг готова допомогти в реалізації проектів енергоцентрів з Тригенерацією, використовуючи кращі світові практики і міжнародний досвід JENBACHER.

Більше рішень

Всі рішення