Вирішили екологічну проблему регіону з прибутком в 629 412 євро на рік

Компанія «ЛНК». Полігон ТПВ в м. Кропивницький.

Компанія ТОВ « ЛНК » є піонером використання можливостей біогазової енергетики на полігонах побутових відходів України. ТОВ «ЛНК» працює на ринку альтернативної енергетики з 2010 року. У період з 2013 по 2019 рік компанією були побудовано 6 електростанцій, що працюють на звалищному газі полігонів Київської, Житомирської, Миколаївської, Чернігівської та Кіровоградської областей, із загальною встановленою потужністю 5,9 МВт.

Задача:

Мусорний полігон в Кропивницькому діє з 1953 року . Основною проблемою полігону є численні самозаймання і запахи гниття відходів.

Звалищний газ є однією з різновидів біогазу, що виділяється в процесах гнильного розкладу органічних відходів в безкисневому середовищі. Основними компонентами звалищного газу є парникові гази – метан і вуглекислий газ, що одночасно є причиною зміни клімату. Перший з яких – кліматично найбільш небезпечний і є головним винуватцем самовільних загорянь полігонів.

В рамках реалізації програми дегазації були позначені наступні завдання:

  • Покращення загальної екологічної ситуації в місті через відсутність викидів метану в атмосферу.
  • ліквідація загрози самозагоряння сміттєзвалища.
  • нейтралізація неприємних запахів з території полігону.

Результат:

Рішенням завдань став запатентований компанією ЛНК технологічний процес по дегазації полігонів ТПВ за допомогою енергетичної утилізації звалищного газу.

У 2019 році почалося будівництво системи дегазації полігону із встановленою потужністю електростанції – 635 кВт. За рік електростанція дозволяє виробляти до 5080 тис. кВт* год. Капітальні витрати склали 1,9 млн євро. Плановий обсяг продажу електроенергії – 629 412 євро на рік.

Технологічний процес, запропонований компанією ЛНК, включає збір і примусове відкачування звалищного газу, що накопичується в товщі полігону, з 38 штучно пророблених свердловин. Після осушення і видалення сірки звалищний газ направляється в когенераційну установку австрійської компанії INNIO Jenbacher JGС 312 GS – L.L. потужністю 630 кВт. Спалювання звалищного газу в когенераційному модулі дозволяє уникнути викидів метану в атмосферу і, одночасно, виробляти електричну енергію.

Фахівці компанії КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher розроблених під особливості видобування газу. Важливим аспектом в реалізації проєктів енергоцентрів, що працюють на звалищного газі, є надійність обладнання для вироблення електроенергії. Саме інноваційність і надійність двигунів Jenbacher стали ключовими факторами у виборі компанією ЛНК обладнання для реалізації даного проєкту.

Особливості рішення:

  1. Енергоефективність та Екологія. Виробленої енергії в розмірі 5080 Мвт/рік  достатньо для забезпечення потреби 1400 осіб протягом року. Повністю ліквідовані питання самозаймання полігону побутових відходів.
  2. Спеціальна версія двигунів Jenbacher. Для досягнення високої надійності і ККД, двигуни Jenbacher були зроблені з урахуванням особливостей використовуваного типу палива.
  3. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Основні параметри проекту

  • Тип і кількість обладнання: 1 x JMC 312 GS-L.L.
  • Тип газу: Звалищний газ
  • Електрична потужність: 1 x 635 кВт
  • Електричний ККД енергоцентру: 40.8%
  • Введення в експлуатацію: 2019

Роботи КТС Інжиніринг в рамках проєкту

  • Підбір оптимального технічного рішення
  • Поставка обладнання
  • Монтажно-складальні роботи обладнання на майданчику
  • Пуско-налагоджувальні роботи
  • Онлайн контроль роботи обладнання в режимі реального часу через систему віддаленого моніторингу «myPlant»
  • Комплексне сервісне обслуговування

Більше проектів

Всі проекти
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Goodval...

докладніше
Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

До складу агрохолдингу «Галс Агро» входить 2 цукрових заводи, 7 агропромислових фірм, 4 біогазових заводи, ферми з вирощування індиків, свиней, горіхові і яблучні сади, 2 елеватори і комбікормовий завод. «Галс Агро» обробляє близько 40 тис. Га землі в Київській, Чернігівській, Вінницькій і Полтавськ...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UA







Дізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)