Вирішили екологічну проблему регіону з прибутком в 629 412 євро на рік

Компанія «ЛНК». Полігон ТПВ в м. Кропивницький.

Компанія ТОВ « ЛНК » є піонером використання можливостей біогазової енергетики на полігонах побутових відходів України. ТОВ «ЛНК» працює на ринку альтернативної енергетики з 2010 року. У період з 2013 по 2019 рік компанією були побудовано 6 електростанцій, що працюють на звалищному газі полігонів Київської, Житомирської, Миколаївської, Чернігівської та Кіровоградської областей, із загальною встановленою потужністю 5,9 МВт.

Задача:

Мусорний полігон в Кропивницькому діє з 1953 року . Основною проблемою полігону є численні самозаймання і запахи гниття відходів.

Звалищний газ є однією з різновидів біогазу, що виділяється в процесах гнильного розкладу органічних відходів в безкисневому середовищі. Основними компонентами звалищного газу є парникові гази – метан і вуглекислий газ, що одночасно є причиною зміни клімату. Перший з яких – кліматично найбільш небезпечний і є головним винуватцем самовільних загорянь полігонів.

В рамках реалізації програми дегазації були позначені наступні завдання:

 • Покращення загальної екологічної ситуації в місті через відсутність викидів метану в атмосферу.
 • ліквідація загрози самозагоряння сміттєзвалища.
 • нейтралізація неприємних запахів з території полігону.

Результат:

Рішенням завдань став запатентований компанією ЛНК технологічний процес по дегазації полігонів ТПВ за допомогою енергетичної утилізації звалищного газу.

У 2019 році почалося будівництво системи дегазації полігону із встановленою потужністю електростанції – 635 кВт. За рік електростанція дозволяє виробляти до 5080 тис. кВт* год. Капітальні витрати склали 1,9 млн євро. Плановий обсяг продажу електроенергії – 629 412 євро на рік.

Технологічний процес, запропонований компанією ЛНК, включає збір і примусове відкачування звалищного газу, що накопичується в товщі полігону, з 38 штучно пророблених свердловин. Після осушення і видалення сірки звалищний газ направляється в когенераційну установку австрійської компанії INNIO Jenbacher JGС 312 GS – L.L. потужністю 630 кВт. Спалювання звалищного газу в когенераційному модулі дозволяє уникнути викидів метану в атмосферу і, одночасно, виробляти електричну енергію.

Фахівці компанії КТС Інжиніринг запропонували рішення контейнерного типу, з використанням спеціальної версії двигунів Jenbacher розроблених під особливості видобування газу. Важливим аспектом в реалізації проєктів енергоцентрів, що працюють на звалищного газі, є надійність обладнання для вироблення електроенергії. Саме інноваційність і надійність двигунів Jenbacher стали ключовими факторами у виборі компанією ЛНК обладнання для реалізації даного проєкту.

Особливості рішення:

 1. Енергоефективність та Екологія. Виробленої енергії в розмірі 5080 Мвт/рік  достатньо для забезпечення потреби 1400 осіб протягом року. Повністю ліквідовані питання самозаймання полігону побутових відходів.
 2. Спеціальна версія двигунів Jenbacher. Для досягнення високої надійності і ККД, двигуни Jenbacher були зроблені з урахуванням особливостей використовуваного типу палива.
 3. Швидке введення в експлуатацію та Мобільність. Контейнер Jenbacher встановлюється і підключається на майданчику генерації. Потім установка підключається до газопостачання, точці видачі електроенергії, теплових мереж і 100% готова починати виробництво електроенергії і тепла. Контейнерні рішення можуть бути швидко розібрані і перевезені в інше місце при необхідності.

Основні параметри проекту

 • Тип і кількість обладнання: 1 x JMC 312 GS-L.L.
 • Тип газу: Звалищний газ
 • Електрична потужність: 1 x 635 кВт
 • Електричний ККД енергоцентру: 40.8%
 • Введення в експлуатацію: 2019

Роботи КТС Інжиніринг в рамках проєкту

 • Підбір оптимального технічного рішення
 • Поставка обладнання
 • Монтажно-складальні роботи обладнання на майданчику
 • Пуско-налагоджувальні роботи
 • Онлайн контроль роботи обладнання в режимі реального часу через систему віддаленого моніторингу «myPlant»
 • Комплексне сервісне обслуговування

Больше проектов

Все проекты
Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

Альтернативна енергетика, як стратегія розвитку агрохолдингу

До складу агрохолдингу «Галс Агро» входить 2 цукрових заводи, 7 агропромислових фірм, 4 біогазових заводи, ферми з вирощування індиків, свиней, горіхові і яблучні сади, 2 елеватори і комбікормовий завод. «Галс Агро» обробляє близько 40 тис. Га землі в Київській, Чернігівській, Вінницькій і Полтавськ...

подробнее
Інвестиції агрохолдінга в екологію регіону і чисте виробництво

Інвестиції агрохолдінга в екологію регіону і чисте виробництво

I&U Group - аграрний холдинг, який більше 20 років реалізує сільськогосподарські проекти в Україні. Компанія займається вирощуванням зернових, олійних культур і цукрових буряків в Кіровоградській обл. I&U Group орієнтована на експорт зернових і входить в п'ятірку найефективніших рослинницьки...

подробнее

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UAДізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)