Як вирішити екологічну проблему, знизити витрати підприємства і отримати прибуток з відходів.

Енергетична утилізація відходів тваринництва.

Енергетична утилізація відходів тваринництва.

Український Агро холдинг, який є найбільшим виробником та експортером курятини в Україні, реалізував проект власної генерації на одному із трьох своїх найбільших птахо комплексів, розташованому в с. Єлизаветівка Дніпропетровської області.

Задача

З самого початку своєї роботи в 1998 році і протягом багатьох наступних років, основною проблемою керівництва птахокомплексу були безперервні скарги місцевих жителів на неприємні запахи, які утворюються в результаті неналежної утилізації відходів виробничої діяльності. У пошуках вирішення екологічних проблем фахівцями Агро холдінгу були вивчені наявні в світовій практиці технології утилізації курячого посліду. Після ретельного аналізу вибір був зроблений на користь анаеробної ферментації – найбільш ефективною з екологічної та економічної точок зору енергетичної утилізації відходів тваринництва.

Результат

У 2012 році почалося будівництво найбільшого в світі біогазового комплексу на курячому посліді потужністю 5,7 МВт. Капітальні витрати склали 15 млн євро. В якості сировини стали використовуватися підстилковий курячий послід, відходи забійного цеху і стічні води очисних споруд. Які після проходження процесів біохімічного бродіння стали перетворюватися в цінні органічні добрива з високим вмістом цінних поживних речовин.

В результаті були вирішені основні екологічні питання і вичерпані всі конфлікти з місцевим населенням. Місце токсичних відходів зайняв цінний і необхідний при вирощуванні сільськогосподарських культур продукт. Перероблені органічні відходи після проходження процесів біохімічної деструкції стають цінним органічним добривом, яке використовується при вирощуванні кормових культур на полях агро холдінгу.

Для вироблення електричної і теплової енергії використовуються когенераційні установки компанії JENBАCHER   JMC 320 і JMC 420, загальною потужністю 5,7 МВт.

Високий економічний ефект проєкту, було досягнуто завдяки продажу вироблюваної електроенергії по зеленому тарифу і заміщенню природного газу в технологічних процесах тепловою енергією власного виробництва.

Особливості рішення:

 1. Енергоефективність та Екологія. Вироблена енергія дозволяє «обігріти» 18 000 квартир. Підприємство використовує тільки 5% ресурсів, решта йде на продаж в загальне користування. Таким чином, підприємству не потрібна електроенергія, вироблена на вугільних ТЕС. Це перша в Європі біогазова станція з показником такої потужності і рівня технологій, яка працює на курячому посліді і відходах комплексу з переробки курок-бройлерів.
 2. Кваліфікований сервіс обладнання. Завдяки системному і кваліфікованому сервісному обслуговуванню фахівцями КТС Інжиніринг, КВВП (коефіціент використання встановленої потужності) біогазового комплексу склав 91,8%. Це кращий результат серед усіх 18 працюючих в сільському господарстві України біогазових комплексів.

Реалізація проекту дозволяє Агро холдінгу вирішити завдання:

 • Досягнення енергетичної незалежності.
 • Виготовлення екологічно чистих органічних біологічних добрив.
 • Збереження екології в регіонах присутності всіх підприємств, які входять до групи підприємств агро холдінгу.

Основні параметри проєкту

 • Тип і кількість обладнання: 4 x JMC 320 GS-B.L.
  1 x JMC 420 GS-B.L.
 • Тип газу: Біогаз
 • Електрична потужність: 4 x 1.067 кВт
  1 x 1.500 кВт
 • ККД енергоцентру: 90%
 • Введення в експлуатацію: 2013

Роботи КТС Інжиніринг:

 • Комплексне сервісне обслуговування
 • Капітальний ремонт обладнання.

Більше проектів

Всі проекти
Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Надійне джерело енергопостачання для підприємства із безперервним виробничим циклом

Кременчуцька кондитерська фабрика (Roshen) – одне з найстаріших підприємств України, яке спеціалізується на виробництві солодкої продукції. Фабрика була заснована у 1898 році підприємцем П.М. Поддерегінім. На сьогоднішній день на Кременчуцькій кондитерській фабриці ROSHEN працюють близько 500 осі...

докладніше
Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Збільшення ефективності та надійності енергоцентру.

Гудвеллі Україна (Goodvalley Ukraine) це українська сільськогосподарська компанія, що належить датським інвесторам. Підприємство було засновано в 2004 році. На початку інвестори викупили стару ферму неподалік м. Калуш в Івано-Франківської області, та відновили її за європейським стандартами. Goodval...

докладніше

Заявка на попередній розрахунок

Предварительный расчёт UAДізнайтеся як знизивши витрати на електричну і теплову енергію, поліпшити енергоефективність Вашого підприємства

Ми пропонуємо широкий діапазон високоефективних газопоршневих двигунів потужністю від 100 кВт до 10 МВт з можливістю застосування в різних сферах діяльності.

Високий загальний ККД (до 91%)

Зниження витрат на енергоресурси (< 40%)

Зниження викидів СО2 (до 40%)